Październik już z nami!

thumb-img

Październik za nami!

Ten miesiąc minął Małym Przyjaciołom błyskawicznie!

 

 

Pierwszy tydzień został poświęcony na odkryciu kolejnych wskazówek związanych z odpowiednim dbaniem o odporność jesienią. Dzieciaki zapoznały się z przetworami, które można zrobić samodzielnie w domu w celu utrzymania odpowiedniej ilości witamin. Poznaliśmy także, jak zachować się u lekarza podczas wizyty oraz co zrobić, kiedy ktoś potrzebuje pomocy zdrowotnej.

Z pełnym zaangażowaniem nasze zuchy brały też udział w Światowym Dniu Zwierząt, podczas którego odgadywały dźwięki zwierząt, a także tworzyły prace pt. ,, Delfin w głębinach”.

Na zakończenie tygodnia skupiliśmy się na rozwoju aktywności fizycznych, dzięki którym każdy jest w stanie zadbać o nasze ciało oraz spokój ducha.

 

 

Kolejny tydzień października to zapoznanie się z Dniem Edukacji Narodowej. Poznaliśmy historię jego powstania oraz czyje to święto. Dzieci układały własne życzenia dla wszystkich pracowników przedszkola. Oprócz tego szykowały prezenty niespodzianki dla nich. W tym roku były to kotki serduszka. Tydzień zakończył się bardzo ważnym wydarzeniem dla każdego Małego Przyjaciela, czyli ich pasowaniem. Oznacza to, iż każdy przedszkolak oficjalnie tego dnia przystąpił do grona naszej placówki, a przedstawienie, jakie z tej okazji przygotowano porwało serce publiczności.

 

 

 

Trzeci tydzień miesiąca to rozpoznawanie zmian w warunkach atmosferycznych. Poznaliśmy znaczenie wiatru jesienią, czy rośliny lubią go lubią. Sprawdzaliśmy także, kiedy dokładnie wieje za pomocą wspólnie stworzonego latawca ,, Lotek”. Aby nie tracić czasu na zabawę, stworzyliśmy również garderobę odpowiednią na okres jesienny. Dzieci na podstawie planszy edukacyjnej przyporządkowywały odpowiednie ubrania, za pomocą których ryzyko zachorowania zmniejsza się. Oczywiście nie mogliśmy ominąć obchodów Dnia Poczty Polskiej. Z tej okazji każdy przygotował swoją osobistą skrzynkę pocztową, do której można było wrzucać listy. W taki sposób zbieraliśmy je do końca tygodnia. Dzięki poznanym formom wysyłania listów, wyciągnęliśmy na koniec listy ze wszystkich skrzynek i sprawdzaliśmy, czy na pewno wszystkie można wrzucać do skrzynki.

 

 

Ostatni tydzień października upłynął ekspresowo! Na samym początku postaraliśmy się zbliżyć do zwierząt. Poznaliśmy wygląd oraz zwyczaje zwierząt podczas jesieni. Jako podsumowanie dzieci wykonały przepiękne prace pt. ,,Wiewiórka idzie w las”. Tematyka zwierząt to nie była jednak jedyną w tym tygodniu. W ostatnim tygodniu nie mogło zabraknąć przecież naszego kuchcikowa! Tym razem Mali Przyjaciele zmierzyli się z wykonaniem przepysznych jesiennych tartoletek dyniowo- jabłkowych. Poprzez ich własnoręczne robienie dzieci miały okazję się przekonać, że zdrowa żywność potrafi być jednocześnie smaczna. Naszą ciężką pracę uczciliśmy następnego dnia balem duszka. Zawody jednak, w których dzieci brały udział okazały się równie nie za prostym wyzwaniem. Zmierzyliśmy się z ,,labiryntem X”, na końcu którego znajdował się skarb. Mimo wszystko, jak zawsze daliśmy radę! Na miłe zakończenie tygodnia przybyli do nas także goście. Dzieci miały przyjemność brać udział w przedstawieniu ,, Magia Słów”.

 

Podsumowując, październik dostarczył nam wiele niezapomnianych chwil!

Używamy plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z serwisu. Zgadzając się, zgadzasz się na użycie plików cookie zgodnie z naszą polityką prywatności.