Co słychać u Małych Przyjaciół w listopadzie?

thumb-img

To był pracowity miesiąc

 

 

Na samym początku listopada Mali Przyjaciele kontynuowali pogłębianie wiedzy na temat zjawisk atmosferycznych jesienią oraz jakie zwierzęta szykują się na sen zimowy. Postanowili zmierzyć się z wykonaniem rozpiski, co będzie im do tego potrzebne, a co warto zachować na kolejny sezon.

Jak zawsze nie mogło zabraknąć naszego kuchcikowa! W następnym tygodniu podczas Światowego Dnia Zdrowego Śniadania dzieci wykazały się swoim kunsztem kulinarnym i samodzielnie stworzyły zdrowe kanapki. Trzeba przyznać, że były apetyczne. Jednak to nie wszystko. W międzyczasie nasze zuchy pokazały, jak ważna jest dla nich ojczyzna. Z okazji Dnia Niepodległości dzieci nie tylko wykonały piękne prace pt . ,,Godło Polski” i z zainteresowaniem poznawały historię tego święta. Dzięki intensywnej nauce tekstu ,, Mazurka Dąbrowskiego” odśpiewali także cały hymn! Nie mogło także zabraknać obchodów  Światowego Dnia Jeża. Dzieci dowiedziały się, gdzie najczęściej można spotkać jeże oraz w jaki sposób mogą je uratować. Każdy z nich za pomocą magicznych pędzli oraz farb stworzył dodatkowo swojego własnego kolczastego pupila.

 

 

 

Następny tydzień listopada był pełen wrażeń. Mali Przyjaciele mieli okazję poznać zasady bezpieczeństwa BHP w fabryce dzięki spotkaniu z panem Andrzejem Zwarą- tatą jednej z naszych podopiecznych przedszkola. Dzieci rozwiązywały wszelkiego rodzaju zagadki oraz gry. Na zakończenie spotkania, w zamian za owocną współpracę podczas zajęć, każdy otrzymał w prezencie kamizelkę odblaskową. Następnego dnia przedszkolaki zapoznały się ze Światowym Dniem Tolerancji. Z tej okazji postanowiliśmy wykonać plakat i pokazać nim jednocześnie, że warto wszystkich traktować równo. Na zakończenie tygodnia przyjechali do nas mali goście w postaci jeżyków oraz surykatek. Więź, jaką nasze przedszkolaki nawiązały z nimi była bezcenna.

 

Kolejny tydzień został poświęcony na zapoznanie, w jaki sposób ptaki szykują się na zimę. Dzieci w naszym ogródku pomagały przy zawieszaniu ptasich lęgowni oraz dowiedziały się, czym można dokarmiać ptaki w tak srogą porę roku. Przedszkolaki jednak nie tylko dowiedziały się w tym tygidniu, w jaki sposób powinny się odżywiać zimą. Poznały także różnego rodzaju receptury, w jaki sposób mogą również same o siebie zadbać podczas Światowego Dnia Buraka. Z tej okazji wykonaliśmy plakt poświadczający znajomość składu oraz wartości odżywczych tego warzywa. Nie mogło także zabraknąć obchodów Pluszowego Dnia Misia. Tego dnia każdy przyszedł do przedszkola ze swoją pociechą i miał okazję pochwalić się, jak się ona nazywa.

Zakończenie listopada nie mogło się odbyć oczywiście bez balu Andrzejkowego. Mali Przyjaciele z tej okazji poznali wszelkiego rodzaju wróżby. Wiedzą już, gdzie będą pracować w przyszłości i nie tylko 🙂

 

To był niezapomniany miesiąc.

Używamy plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z serwisu. Zgadzając się, zgadzasz się na użycie plików cookie zgodnie z naszą polityką prywatności.